Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu pomoże szukać rodzin zastępczych

i

Autor: pixabay

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu pomoże szukać rodzin zastępczych

2023-03-15 11:32

Brakuje rodziców zastępczych w Radomiu. Aby temu zaradzić dwie instytucje, Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej łączą swoje siły we wspólnym projekcie, którego głównym celem jest odnalezienie osób posiadających odpowiednie predyspozycje do pracy w ramach pieczy zastępczej.

To całkowicie nowatorski projekt, który Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu będzie realizował we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomiu. Aktualnie trwają intensywne prace nad jego wdrożeniem. Założenie jest proste. W ramach wspólnych działań Urząd Pracy wśród swoich klientów, będzie poszukiwał osób, które chcą stworzyć rodzinę zastępczą. - Przeszliśmy już szereg szkoleń przygotowujących nas do pracy w tym projekcie - mówi mówi Anna Zdyb doradczyni zawodowa Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu:

Jako doradcy zawodowi musimy się do tego nowego zadania dobrze przygotować i nauczyć wielu rzeczy. Dlatego skorzystaliśmy ze wsparcia pracowników MOPS- u, którzy przygotowali nas do tego nowego projektu. Przede wszystkim zapoznaliśmy się z procedurami, przez które muszą przejść kandydaci na rodziców zastępczych.

Zadaniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie udzielanie osobom zainteresowanym wszelkich informacji pracy w ramach pieczy zastępczej - mówi Ewa Stysiek kierownik Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu:

Jeżeli taka osoba zostanie pozytywnie zweryfikowana przez doradców zawodowych, będą się z nią kontaktowali pracownicy MOPS-u. Ponadto raz w miesiącu w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Łukasika będzie działał punkt konsultacyjny, w którym będą dyżurować pracownicy MOPS-u. I to oni będą udzielać wszystkim zainteresowanym merytorycznych informacji.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu mają odbyć się też spotkanie informacyjne dotyczące pieczy zastępczej.