Zakończono nabór wniosków do Krajowego Funduszu Szkoleniowego

i

Autor: Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu zakończył nabór wniosków do KFS

2023-03-16 9:37

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu wpłynęło 176 wniosków o finansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Dzięki pozyskanym środkom pracodawcy mogą sfinansować między innymi studia podyplomowe dla swoich pracowników.

Powiatowy Urząd Pracy zakończył przyjmowanie wniosków na finansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Projekt zakłada min. opłatę za studia podyplomowe czy kursy osób pracujących. O środki mogli starać się pracodawcy. - Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem - mówi Barbara Bednarz, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu:

Wpłynęło 176 wniosków. Teraz jest czas na ich sprawdzenie i wyłonienie listy beneficjentów. Krajowy Fundusz Szkoleniowy finansuje między innymi studia podyplomowe, czy kursy osób pracujących. Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu otrzymał w tym roku otrzymał na ten cel ponad 2 miliony 100 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Środki z KFS pokrywają do 100% kształcenia u mikro przedsiębiorców zatrudniających do 10 osób. Do 80% u pozostałych pracodawców. Maksymalnie pracodawca może otrzymać do 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jedną osobę.

Lista beneficjentów zostanie ogłoszona w kwietniu 2023 r.