Powstanie kładka dla pieszych nad obowdnicą południową

i

Autor: pixabay

Powstanie kładka dla pieszych nad obowdnicą południową

2022-04-21 12:45

Powstanie kładka dla pieszych nad obwodnicą południową. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej ogłosił przetarg na dokumentacje projektową planowanej inwestycji.

Powstanie kładka dla pieszych na osiedlu Południe. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej ogłosił przetarg na dokumentacje projektową planowanej inwestycji. Kładka ma połączyć ​planowaną stację kolejową z nową pętlą autobusową i parkingiem park&ride. - To kolejny z elementów węzła przesiadkowego Radom Południowy - mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Kładka nad obwodnicą południową ma być elementem węzła przesiadkowego Radom Południe. PKP Polskie Linie Kolejowe planują tam przystanek kolejowy i ta kładka o długości 120 metrów jest niezbędna do jego obsługi i do połączenia z istniejącym parkingiem park&ride, a także planowaną tam pętlą komunikacji.

Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie prac budowlanych, ale na to potrzebne są środki. - Chcemy skorzystać z zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji - dodaje Tyczyński.

Będziemy chcieli aplikować o środki unijne w tej perspektywie finansowej. Na samą infrastrukturę drogową nie będzie praktycznie pieniędzy, natomiast na ten zrównoważony transport, na takie inwestycje, którą łączą transport lokalny z transportem kolejowym jak najbardziej, więc liczymy na to, że budowa tej kładki zostanie sfinansowana ze źródeł zewnętrznych.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na oferty przetargowe do 22 kwietnia. Wykonawca na zaprojektowanie przejścia będzie miał siedem miesięcy.