Akcja malowanie bombek w Radomiu. Bombka VOX FM Radom

i

Autor: AD

Prawie 20 tys. złotych na pomoc chorej dziewczynce. Finał radomskiej akcji "Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom" "

2022-12-19 16:29

19 tys. 550 złotych - to kwota zebrana podczas licytacji ozdób, które powstały w ramach akcji "Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom". Pieniądze pomogą w leczeniu i rehabilitacji radomianki - dziesięcioletniej Zosi.

Do piątego roku życia była zdrowym dzieckiem, dziś nie mówi i nie chodzi. 19 tysięcy 550 złotych - pozyskane podczas licytacji ozdób powstałych w akcji "Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom" - pomoże w leczeniu dziesięcioletniej Zosi. Jak podkreśla Beata Drozdowska, dyrektor radomskiej Łaźni i współorganizatorka akcji, dla bliskich dziewczynki liczy się każda złotówka:

- Dziewczynka ma także nabyty zespół upośledzenia odporności. To wymaga comiesięcznego przetaczania krwi. Koszty rehabilitacji Zosi są bardzo wysokie. Jej bliscy szacują, że to wydatek rzędu siedmiu tysięcy złotych każdego miesiąca - powiedziała Beata Drozdowska, dyrektorka radomskiej "Łaźni" i współorganizatorka wydarzenia. 

Licytacja bombek malowanych przez radomian: sportowców, artystów, dziennikarzy oraz przedstawicieli różnych instytucji odbyła się w weekend w internecie. Najdroższa okazała się ozdoba posła Zbigniewa Kuźmiuka, która ostatecznie kosztowała dwa tysiące złotych. Bombka prezydenta Radosława Witkowskiego została wylicytowana za 1600 złotych, a ta przekazana przez  62. Batalion Lekkiej Piechoty w Radomiu - 1300 złotych.

Przypomnijmy akcja "Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom" to akcja miejska, nad którą patronat sprawuje Prezydent Miasta Radomia.