wiaty w Białobrzegach

i

Autor: AD

Społeczeństwo

Prawie 7 milionów złotych na budowę dworca autobusowego w Białobrzegach

2023-11-21 12:12

Znikną blaszane wiaty, a Białobrzegi wreszcie doczekają się dworca autobusowego. Prawie siedem milionów złotych otrzymały Białobrzegi z rządowego programu Polski Ład. Będzie to obiekt przeznaczony przede wszystkim dla ruchu lokalnego.

Białobrzegi nie posiadają dworca. Pasażerowie oczekują na przyjazd autobusu w blaszanych wiatach, ustawionych przy ulicy Poświętnej. Tak jest od wielu dekad. Postulaty budowy dworca nabrały szans na realizację kilka lat temu. Miasto zabezpieczyło działki we wschodniej części Białobrzegów i zleciło wykonanie projektu przyszłego dworca. Ten jeszcze nie jest w pełni gotowy. Niedawno lokalne władze pozyskały siedem milionów złotych z rządowego programu Polski Ład. 

-  Przetarg na budowę ogłosimy jeszcze w tym roku. Jeśli wykonawca projektu nie zdąży w przewidzianym terminie, mamy plan alternatywny. Ogłosimy przetarg w systemie "Projektuj i wybuduj" - wyjaśnia Adam Bolek burmistrz Białobrzegów. 

Dworzec będzie składał się z dwóch peronów i budynku z poczekalnią dla pasażerów oraz punktem gastronomicznym z zapleczem kuchennym. Powstanie we wschodniej części miasta w pobliżu zjazdu na krajową "siódemkę". Zdaniem władz miasta, taka lokalizacja zachęci kolejnych przewoźników, którzy będą musieli tracić czasu i paliwa na wjazd do centrum miasta. Dworzec ma być gotowy w 2025 roku. 

Źródło: Prawie 7 milionów złotych na budowę dworca autobusowego w Białobrzegach