szpital specjalistyczny w Radomiu

i

Autor: archiwum UM Radom

Prezydent Radomia: mieliśmy rację. WSA uchylił decyzję o zawieszeniu Marka Pacyny jako dyrektora radomskiego szpitala

2021-07-31 15:29

Decyzja Ministra Zdrowia o zawieszeniu Marka Pacyny jako dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego uchylona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Przypomnijmy taką decyzję podjął w marcu minister zdrowia Adam Niedzielski, chodziło o opóźnienia w otwarciu szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19.

O decyzji WSA poinformował Prezydent Radomia Radosław Witkowski w mediach społecznościowych. - Sąd, rozpatrując naszą skargę stwierdził, że Minister Zdrowia oparł się wyłącznie na opiniach Wojewody Mazowieckiego i dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ. Nie zgromadził materiału dowodowego niezbędnego do rzetelnego rozpatrzenia sprawy i nie uwzględnił wszystkich istotnych okoliczności - czytamy na profilu prezydenta Radomia. 

Przypomnijmy o zawieszeniu Marka Pacyny jako dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego minister zdrowia poinformował 10 marca. Wówczas zarządzanie placówką i tworzenie szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19 powierzył Andrzejowi Cieślikowi jako pełnomocnikowi ministra zdrowia. Powodem były nieporozumienia i opóźnienia związane z tworzeniem i otwarciem szpitala tymczasowego dla zakażonych Sars- Cov-2.  Od 1 czerwca minister zakończył współpracę z pełnomocnikiem a placówką znów kieruje Marek Pacyna. Sprawę zawieszenia dyrektora szpitala skierował do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Radosław Witkowski, prezydent Radomia. 

- mam nadzieję, że dla ministra Adama Niedzielskiego będzie to cenna lekcja, że ochrona zdrowia powinna być wolna od polityki.Zgodnie z wyrokiem WSA, Minister Zdrowia musi zapłacić po 200 złotych Markowi Pacynie i Gminie Miasta Radomia tytułem kosztów postępowania sądowego - napisał na swoim profilu Radosław Witkowski.  

Źródło: Prezydent Radomia: mieliśmy rację. WSA uchylił decyzję o zawieszeniu Marka Pacyny jako dyrektora radomskiego szpitala