Nowe boisko przy Zespole Szkół Zawodowych HUBAL

i

Autor: FB/Zespół Szkół Zawodowych "Hubal"

Przy „Hubalu” w Radomiu powstało boisko

2022-09-27 12:43

Przy Zespole Szkół Zawodowych im. mjr. „Hubala” powstało nowe boisko. Jest oświetlone i przystosowane do gier zespołowych. Koszt inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych.

Pełnowymiarowe boisko, przystosowane do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki powstało przy Zespole Szkół Zawodowych im. mjr. „Hubala”. W ramach inwestycji powstał też chodnik łączący budynek szkoły z boiskiem. - Nowe boisko to dla nas, pedagogów, nowe możliwości - mówi Anna Kwiatkowska, dyrektor szkoły:

Jestem przekonana, że nasze boisko, nowe, nowoczesne, na miarę XXI wieku, będzie tętnić życiem. Przyczyni się do rozwoju talentów sportowych, a nam pedagogom pomoże kształtować charaktery młodych ludzi

- To nie jedyne inwestycje jakie będą realizowane w placówce – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia:

W przyszłym roku zrealizujemy w szkole kolejną inwestycję w ramach Budżetu Obywatelskiego. Podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów za ogromną determinację, aby ten projekt mógł zostać zrealizowany i wykorzystanie tego instrumentu do zmieniania oblicza szkoły.

- Oblicze tej szkoły uległo znacznej poprawie - mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia.

Pamiętamy, jak w ubiegłym roku, szliśmy tutaj z panem prezydentem jak otwieraliśmy ubiegły rok szkolny i ciężko było się wspiąć na teren szkoły i wokół szkoły. Teraz tutaj jesteśmy i do boisko prowadzi ścieżka, oświetlona.

Koszt budowy nowego boisko to ponad 800 tysięcy złotych.