Przy ul. Kilińskiego działa już psychologiczny punkt informacyjno-edukacyjny

2023-01-26 13:28 Karol Pakosz
Psychologiczny punkt informacyjno-edukacyjny
Autor: Karol Pakosz

Z punktu mogą korzystać zarówno dzieci i młodzież a także ich rodzice. Więcej o tym w artykule.

Doradzą mieszkańcom będącym w potrzebie. W Radomiu ruszył psychologiczny punkt informacyjno-edukacyjny prowadzony przez stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej. Na miejscu młodzież jak i ich rodzice będą mogli dowiedzieć się gdzie zgłosić się po pomoc w związku z kryzysem emocjonalnym i problemami psychicznymi.

Oprócz tego będziemy prowadzić również w szkołach zajęcia psycho-edukacyjne na podstawie scenariuszy i będą je prowadzić nasi wolontariusze. - Agnieszka Sekulska, prezes stowarzyszenia Kombinat Aktywności Społecznej.

Na miejscu będzie działać specjalista jak i przeszkoleni wolontariusze będący studentami psychologii i pedagogiki.

Rola wolontariuszy jest ogromna,  tak naprawdę punkt opiera się na ich pracy. Zaczęliśmy z nimi przygotowania o od października i skończyliśmy gdzieś w połowie stycznia. Szkolenie odbyło 32 wspaniałych studentów, głównie psychologii i pedagogiki. - Powiedział Konrad Budzyński, koordynator wolontariuszy.

Wśród 32 wolontariuszy działających przy punkcie jest Adrianna Grzyb:

Bardzo nam się spodobał projekt i jego tematyka. Wbrew pozorom w Radomiu bardzo dużo osób które chcą zaangażować się w taki inicjatywy. Jak usłyszałyśmy na uczelni, na studiach psychologicznych o tym temacie, od razu stwierdziłyśmy że warto się zaangażować i dlatego tu jesteśmy.

Psychologiczny punkt informacyjno-edukacyjny który mieści się przy ul. Kilińskiego 21/20 działa w następujących dniach i godzinach:

Poniedziałek 17.00-19.00

Środa 14.30-16.00

Czwartek 17-19.00

Specjalista świadczy pomoc w środy, z kolei w poniedziałki i czwartki wolontariusze. Szczegóły na temat punktu znajdziecie pod TYM linkiem.

Źródło: Przy ul. Kilińskiego działa już psychologiczny punkt informacyjno-edukacyjny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany