Przyjdź i pogadaj - trwa kampania pomocowa dla dzieci i młodzieży

i

Autor: pixabay

Przyjdź i pogadaj – w Radomiu trwa kampania pomocowa dla młodzieży w kryzysie emocjonalnym

2023-12-05 10:36

„Przyjdź pogadaj” – to tytuł projektu, który na terenie Radomia organizuje Psychologiczny Punkt Edukacyjno Informacyjny. Główną misją placówki jest wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie emocjonalnym, a sam projekt ma na celu oswajanie z tematem sięgania po pomoc psychologiczną.

Zamierzają oswajać temat pomocy w kryzysie emocjonalnym. Grupa docelowa to dzieci i młodzież. Psychologiczny Punkt Edukacyjno Informacyjny realizuje kampanie pomocową pod hasłem „Przyjdź i Pogadaj”. - Zależy nam, aby ten temat oswajać – mówi Konrad Budzyński koorydnator wolonatriuszy w organizacji:

Oswojenie tematu to jest bardzo dobre określenie, bo taka inicjatywa pomocowa jest dosyć innowacyjna i nowa i nie do końca każdy może wiedzieć jak skorzystać z pomocy dlatego staramy się wychodzić naprzeciw. Przyjdź i pogadaj to akcja w której ważne jest to, że osoba w kryzysie będzie mogła doświadczyć tej pomocy psychologicznej, tego, że właśnie jesteśmy, że każdy problem jest ważny, że można o nim porozmawiać, a my go wysłuchamy bez oceniania.

- Można się do nas zgłosić na kilka sposobów – dodaje Budzyński:

Można na trzy sposoby przyjść i pogadać. Pierwszy to jest czat na naszej stronie, gdzie anonimowo można do nas napisać i pogadać. Drugi to można do nas zadzwonić w trakcie dyżuru i można odbyć taką rozmowę telefoniczną. Trzeci to można do nas przyjść i wtedy sobie pogadamy na miejscu.

Punkt mieści się przy ulicy Kilińskiego. Dyżury odbywają się w poniedziałki od 17 do 19, w środy od 14 do 16.30, a w czwartki od 17 do 19. Szczegóły dostępne są na stronie psychologiczneinfo.pl.

Źródło: Przyjdź i pogadaj – w Radomiu trwa kampania pomocowa dla młodzieży w kryzysie emocjonalnym