Punkt szczepień przy Bluszczowej

i

Autor: Zespół prasowy 6MBOT

Punkt szczepień na Idalinie zakończył działalność

2021-07-22 8:58

Po 2,5 miesiąca punkt szczepień powszechnych przy ulicy Bluszczowej w Domu Kultury Idalin zakończył swoją działalność. W tym czasie zaszczepiono przeciwko COVID-19 prawie 9 tysięcy radomian.

Po prawie trzech miesiącach zakończył swoją działalność. Punkt szczepień powszechnych przy ulicy Bluszczowej na Idalinie nie będzie już szczepił mieszkańców Radomia.

Punkt działał we współpracy władz Radomia, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 6 MBOT byli w mobilnych punktach, odkąd w Polsce ruszył projekt szczepień. Byli, są i będą, pomagając służbie zdrowia w tym, żeby skutecznie zaszczepić Polaków. Punkt przy ul. Bluszczowej zakończył swoją działalność, ale to nie oznacza, że w Radomiu nie można się szczepić. W dalszym ciągu na ulicy Dębowej działa obsługiwany przez naszych żołnierzy punkt DRIVE THRU - powiedział płk Witold Bubak, dowódca 6 MBOT.

Żołnierze pomagali przy szczepieniach, ale nie tylko.

Pomagaliśmy w wypełnianiu dokumentacji medycznej, weryfikowaliśmy terminy zgłoszeń osób szczepionych i drukowaliśmy międzynarodowe certyfikaty umożliwiające wyjazd za granicę bez jakichkolwiek utrudnień. Bardzo ważnym zadaniem była również fachowa opieka poszczepienna. Niejednokrotnie wojskowi ratownicy medyczni udzielali pacjentom pierwszej pomocy w tak zwanej „sali odpoczynku” - powiedział kpr. Janusz Janas, koordynator punktu szczepień na Idalinie.

Punkt szczepień powszechnych przy ulicy Bluszczowej na Idalinie został uruchomiony 6 maja.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: Punkt szczepień na Idalinie zakończył działalność