Element wiaduktu opadł na auto

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Radomiu

BEZPIECZEŃSTWO

Radom. Część stropu wiaduktu przy alei Grzecznarowskiego spadła na auto

2024-03-29 18:15

Do groźnego zdarzenia doszło dziś w godzinach popołudniowych. Jak informuje Komenda Miejska w Radomiu na przejeżdżający pod wiaduktem samochód opadł element wiaduktu. Kierowca pojazdu został odwieziony do szpitala.

Do niecodziennego zdarzenia doszło pod wiaduktem przy alei Grzecznarowskiego w Radomiu. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na nadjeżdżający pojazd opadł element stropu wiaduktu - mówi Justyna Jaśkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu: 

Dyżurny otrzymał informacje o zdarzeniu po godzinie 15. Policjanci na miejscu ustalili, że na nadjeżdżający od strony osiedla Ustronie pojazd marki Skoda spadł element stropu wiaduktu. Mężczyzna w wyniku obrażeń został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracują służby i aktualnie ruch w tym miejscu jest wstrzymany. 

- Nasze służby już prowadzą w tym miejscu prace konserwatorskie - mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu: 

Aktualnie oba pasy prowadzące w kierunku centrum miasta są wyłączone z ruchu. Taka sama sytuacja dotyczy ścieżki rowerowej i chodnika. Jeśli chodzi o ruch w kierunku Ustronia, jak na razie, odbywa się płynnie. Na miejscu pracują już służby, które skuwają luźno wiszące elementy tynku. Pozostały tynk zostanie zabezpieczony. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie to jeszcze dziś będziemy się starali przywrócić ruch w pod wiaduktem w kierunku centrum miasta. Nie planujemy wyłączenia wiaduktu z użytkowania. Związane to jest również ze wstrzymaniem ruchu pociągów, a do tego uprawnień nie mamy. 

Ze względu na zamknięcie ruchu pod wiaduktem autobusy linii 3, 6, 9, 11, 19, 23, 25 i 27 skierowano na objazdy ulicami Śląską, Kolejową, Czarną, Pallotyńską, Młodzianowską, 1905 Roku i Dowkontta (bez omijania stałych przystanków). Występują opóźnienia w kursowaniu tych linii. Sugerowany objazd dla innych pojazdów przebiega ulicami Jana Pawła II, Pallotyńską i Młodzianowską do 1905 Roku.

AKTUALIZACJA 

Ruch kołowy pod wiaduktem w kierunku centrum miasta odbywa się jednym pasem ruchu. Ruch pieszy i rowerowy nadal jest wstrzymany. 

Źródło: Radom. Część stropu wiaduktu przy alei Grzecznarowskiego spadła na auto