Ostatnie tygodnie na złożenie wniosku o dodatek osłonowy

i

Autor: pixabay

Radom. Dodatek osłonowy – ostatnie tygodnie na złożenie wniosku

2022-09-26 11:53

Tylko do końca października można ubiegać się o dodatkowe środki w ramach dodatku osłonowego. Formularze dostępne są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Tylko do końca października można złożyć wniosek o dodatek osłonowy. Na świadczenie mogą liczyć rodziny wieloosobowe. Wysokość dodatku uzależniona jest od ilości osób w gospodarstwie domowym – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia:

Dla konkretnej wielkości rodziny przyznawany jest konkretny dodatek. W przypadku gospodarstwa jednoosobowego 400 złotych, w przypadku dwóch czy trzech osób w rodzinie 600 złotych, w przypadku czterech lub więcej osób 1150 złotych.

-Warto dodać, że świadczenie może zostać zwiększone ze względu na źródło ogrzewania – dodaje Zawodnik.

Te dodatki mogą być powiększone w przypadku kiedy, mówiąc wprost, dom jest ogrzewany jakimś paliwem stałym, czyli węglem, albo drewnem. W takim przypadku te dodatki mogą być zwiększone o dodatkowe kwoty, nawet do kilkuset złotych.

Formularze dostępne są w formie papierowej w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Limanowskiego w Radomiu w Dziale Obsługi Mieszkańców.

Wnioski złożone po 31 października nie będą rozpatrywane.