Zniszczone biblioteczki plenerowe

i

Autor: FB/Miejska Bibliotek Publiczna w Radomiu

Radom. Dwie biblioteczki plenerowe zniknęły z przestrzeni miejskiej.

2022-10-18 14:44

Kolejny akt wandalizmu w przestrzeni miejskiej w Radomiu. Tym razem uszkodzone zostały dwie biblioteczki plenerowe, jedna w parku Leśniczówka, druga na osiedlu Ustronie. Sprawcy zdarzenia są wciąż poszukiwani. Biblioteczki mają wrócić z naprawy jeszcze w tym tygodniu.

Dwie biblioteczki plenerowe Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu zostały uszkodzone. Zdarzenie miało miejsce w parku Leśniczówka i na osiedlu Ustronie. - Sprawcy tego zdarzenia są poszukiwani - mówi Katarzyna Kosterna, kierownik działu promocji i książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu:

Z przestrzeni miejskiej zniknęły dwie nasze biblioteczki plenerowe, a to dlatego, że w ostatnim czasie stały się one obiektem aktu wandalizmu i niestety wymagały gruntownej naprawy. Biblioteczki aktualnie są w rękach naszego wykonawcy. Niestety na ten moment nie udało nam się jeszcze ustalić tożsamości sprawców. Jednocześnie, apelujemy, do mieszkańców o rozwagę i o poszanowanie naszego wspólnego dobra.

Aktualnie biblioteczki są naprawiane w ramach gwarancji. Mają one wrócić na swoje miejsce jeszcze w tym tygodniu.

Przypomnijmy, 6 biblioteczek plenerowych i 16 ławeczek literackich pojawiły się w przestrzeni miejskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.