Rusza grupa wsparcia dla rodziców wychowujących dzieci z autyzmem.

i

Autor: A.B Aneta Skrzypczak - psycholog i prowadząca grupa wsparcia.

Radom. Rusza grupa wsparcia dla rodziców dzieci z autyzmem

2023-01-18 11:57

Wymiana doświadczeń, wsparcie emocjonalne, czy wspólne rozwiązywanie wyzwań – mowa o grupa wsparcie dla rodziców wychowujących dzieci z autyzmem. Organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Karuzela.

Chcą wspierać rodziców nastolatków dotkniętych autyzmem, w tym celu powstaje specjalna grupa wsparcia. Rodzice będą mogli tam wymienić się swoimi doświadczeniami w wychowaniu osób ze specjalnymi potrzebami. - Rodzic też potrzebuje zadbać o siebie w tym obszarze, stwierdza Aneta Skrzypczak, psycholog i prowadząca spotkania:

Grupa wsparcia jest to dobre miejsce, gdzie my jako rodzice dzieci niepełnosprawnych, tych 16 plus, spotkali się ze sobą, razem wspierali, przede wszystkim dzielili się tym co w nas na bieżąco się dzieję, czyli jak sobie z tym radzimy, co możemy poradzić innym, ale w takiej bardzo przyjaznej i czułej atmosferze.

- Najtrudniejsze to przyznać, że posiadam dziecko niepełnosprawne – dodaje Skrzypczak:

Przyjęcie diagnozy dziecka to jest najdłuższy proces. To nie trwa trzy miesiące, czasem 3 lata, może 6 lat, a może trwać i 10 i tym się też dzielimy podczas grupy wsparcia. Czy warto? Warto, bo sama świadomość jest poszerzeniem tego co mogę zrobić, co mogę dać sobie i swojemu dziecku.

Pierwsze spotkanie grupy wsparcia już 24 stycznia o godzinie 17 w Stowarzyszeniu Karuzela przy ulicy Starokrakowskiej 135. Nie wymagane są zapisy. Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie placówki.