Sfinansują studia podyplomowe

i

Autor: pixabay

Radom. Urząd Pracy pomoże sfinansować studia podyplomowe.

2022-09-07 12:51

Bezrobotni zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu mogą ubiegać się o wsparcie w opłaceniu czesnego na studiach podyplomowych. Wysokość świadczenia może sięgnąć nawet 16 tysięcy złotych. Wnioski należy złożyć przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Bezrobotni zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu ponownie mogą ubiegać się o sfinansowanie kosztów studiów podyplomowych. Czasu na złożenie wniosku zostało mało, ponieważ rok akademicki rozpoczyna się już za chwilę – mówi Sebastian Murawski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu:

Wniosek należy złożyć najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem studiów podyplomowych. Osoby, które rozpoczną te studia nie będą mogły ubiegać się o to świadczenie, dlatego przypominamy, że to jest ten ostatni moment na złożenie wniosku. Taki bezrobotny, który chciałby dodatkowo się uczyć i nabywać nowe kwalifikacje może złożyć wniosek i uzyskać dofinansowanie do trzech średnich krajowych, czyli nawet do 16,5 tysiąca złotych.

Bezrobotny, który uzyska dofinansowanie studiów podyplomowych, oprócz tej kwoty otrzymuje również w trakcie trwania edukacji stypendium szkoleniowe w wysokości 20 % zasiłku. Szczegółowe informacje dostępne są w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu bądź na stronie placówki.