Hulajnogi elektryczne

i

Autor: Karol Pakosz

Radomianie nie potrafią parkować... hulajnóg

2021-11-05 12:32

Mieszkańcy niejednokrotnie spotykają się z hulajnogami pozostawionymi w nieodpowiednim miejscu.

Radomianie nie potrafią parkować. W tym przypadku nie chodzi o auta pozostawione w nieodpowiednich miejscach, a elektryczne hulajnogi. Ten środek transportu w bardzo krótkim czasie zrobił w Radomiu prawdziwą furorę i korzystają z niego zarówno młodsi jak i starsi. Niestety, hulajnogi często parkowane są w nieodpowiednich miejscach, przeszkadzając przy tym przechodniom lub kierowcom aut:

- Zaparkowane na miejscu parkingowym, a u mnie pod blokiem jest mało miejsc za to dużo samochodów i jest walka o miejsca.

- Gdziekolwiek się pójdzie to ludzie nie stawiają ich tak jak potrzeba, także to nie jest w porządku.

- Czasami wypadało by je przestawić, a czasem ciężko je przestawić, no bo wie pan, jeszcze ktoś powie że to pan je wywrócił, albo je tak postawił.

Mówili nam mieszkańcy, którzy stykali się z takimi sytuacjami. Straż Miejska apeluje, by hulajnogi pozostawiać w odpowiednich miejscach:

Jeśli skończymy jeździć, powinniśmy odstawić ją w bezpieczny sposób, by nie utrudniała ruchu, czy to pojazdom czy to pieszym. Nie możemy zostawiać jej przy krawędzi jezdni, powinna stać przy drugiej krawędzi, czyli od strony budynku czy trawnika, tam gdzie przebiega chodnik. Oczywiście hulajnogą, podobnie jak w przypadku pojazdu musimy zostawić półtora metra dla pieszego.

Powiedział nam Grzegorz Sambor, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu. Przypomnijmy, niewłaściwe parkowanie może zakończyć się mandatem w wysokości 100 zł​.

Źródło: Radomianie nie potrafią parkować... hulajnóg