Hulajnoga elektryczna

i

Autor: Karol Pakosz

Radomianie parkujcie odpowiednio hulajnogi! - Apelują policjanci

2022-03-31 14:28

Wraz z nadejściem wiosny, coraz częściej przesiadamy się na elektryczne hulajnogi. Warto więc pamiętać jak je poprawnie parkować.

Radomianie, parkujcie poprawnie elektryczne hulajnogi! - Apelują policjanci. Wraz z wiosną mieszkańcy coraz chętniej z nich korzystają. Z kolei źle zaparkowana hulajnoga utrudnia przejście a może również zagrażać życiu. W poprzednim sezonie w Radomiu zdarzały się sytuacje, że hulajnogi były zostawiane na środku chodnika czy przed wjazdami do kamienic. A jak jest teraz? Zapytaliśmy radomian:

- No teraz jest coraz mniej takich sytuacji chociaż dalej się zdarzają

- Często są rzucane po prostu na ziemie, trochę wystają na chodnik czy drogę i utrudniają komunikacje

- Skoro jeździ się nieraz po mieście i nie widać żeby gdzieś były to chyba nie jest źle na ten moment. Chyba ludzie zachowują się przyzwoicie i zostawiają je w odpowiednich miejscach.

A jak należy poprawnie zaparkować taką hulajnogę? Wyjaśnia Emilia Kosma z mazowieckiej drogówki:

Na chodniku, w miejscu do tego przeznaczonym, a w razie braku tego miejsca, jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika i jak najdalej oddalonej od jezdni. Ważne jest to, by hulajnogę parkować równolegle do tej krawędzi, pod warunkiem że nie obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się i zakaz parkowania.

Przypomnijmy, w maju ubiegłego roku wprowadzono nowe przepisy dotyczące poruszania się na elektrycznych hulajnogach.