Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Radomianka która chciała sprzedać rolki została oszukana na prawie 13 tys. złotych

2024-06-27 8:34

Kobieta uwierzyła oszustowi podającemu się za pracownika banku, że miały miejsce próby włamania na jej konto, a do ochronienia swoich pieniędzy musi wygenerować kody płatności mobilnej.

Z radomianka która chciała sprzedać dziecięce rolki na jednym z portali ogłoszeniowych, skontaktowała się osoba będąca nimi rzekomo zainteresowana. Kobieta otrzymała od niej link, który po wejściu w niego zaprowadził ją do fałszywej strony banku.

Zalogowała się wpisując swoje dane do bankowości elektronicznej. Następnie skontaktowała się z nią telefonicznie osoba podająca się za pracownika banku, w którym ma konto. Fałszywy pracownik poinformował o ujawnionych próbach włamania na jej konto i konieczności wygenerowania kodów płatności mobilnej aby zapobiec utracie środków finansowych. Mieszkanka Radomia uwierzyła w opowiedzianą historię i finał transakcji był taki, że rolek nie sprzedała a za pomocą kodów blik przekazała oszustowi blisko 13 tysięcy złotych. - Czytamy na stronie mazowieckiej policji.

Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność przy transakcjach finansowych.

Jeśli ktoś podczas transakcji internetowej sprzedaży lub kupna przekonuje, że by otrzymać lub uregulować płatność mamy kliknąć w podesłany link to możemy mieć pewność, że korespondujemy z oszustem. Zamiast kliknąć w link i podać hasło oraz login przerwijmy transakcję. W innym przypadku stracimy oszczędności zgromadzone na koncie. Pamiętajmy, że transakcje kupna sprzedaży na portalach sprzedażowych odbywają się od początku do końca na tym portalu. Nie przenośmy transakcji poza portal, na którym coś sprzedajemy lub kupujemy bo wtedy tracimy ochronę. - Czytamy dalej na stronie.

Funkcjonariusze przypominają także że wszelkie dane które potrzebne są do transakcji znajdują się na stronie. Do jej zawarcia nie trzeba podawać dodatkowych informacji.

Źródło: Radomianka która chciała sprzedać rolki została oszukana na prawie 13 tys. złotych