Wystawa Dyfuzja

i

Autor: Źródło: Materiał Prasowy

Kultura

Radomska Łaźnia zaprasza na "Dyfuzję"

2023-09-19 13:58

Od piątku dostępna jest już ekspozycja prezentująca twórczość krośnieńskich artystów. Co na niej można zobaczyć? O tym w artykule.

To okazja by poznać sztukę z innego miasta. W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia można już oglądać wystawę "Dyfuzja". Ekspozycja powstała przy współpracy z Muzeum Rzemiosł z Krosna i prezentowane są na niej pracę 10 artystów pochodzących z tego miasta w tym m.in. Piotra Burgera, Mariusza Kusa, Justyny Łuczaj czy Piotra Wójtowicza. Ich sztuka jest zróżnicowana zarówno pod względem tematyki jak i techniki:

Tworzą oni grono zróżnicowane zarówno pod względem wieku, uprawianych dziedzin, jak i tematyki dzieł, stosowanych mediów czy technik twórczych. Odbiorca będzie mógł zobaczyć prace z nurtu malarstwa, rysunku, grafiki, plakatu, ale i rzeźby, asamblażu czy wideo-artu. - Czytamy na stronie Łaźni

Ekspozycja jest rewizytacją która wynika ze współpracy środowisk twórczych Krosna i Radomia:

Pierwotnie indywidualne interakcje na polu sztuki, nauki, dydaktyki czy osobistych pasji przerodziły się z czasem w zorganizowane, systematyczne działania pomiędzy instytucjami z obu miast. Trzon współpracy tworzą Muzeum Rzemiosła w Krośnie i Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Obecnie Uniwersytetu Radomskiego). Owo naturalne porozumienie zaowocowało samoistnym, wzajemnym przenikaniem obu środowisk twórczych widocznym szczególnie na polu sztuki. W 2021 r., w należącej do krośnieńskiego muzeum Piwnicy PodCieniami, odbyła się prezentacja twórczości dwudziestu pięciu artystów z Radomia – nauczycieli akademickich. - Czytamy dalej na stronie.

Wystawę można oglądać w budynku Łaźni przy ul. Traugutta 31/33. Ekspozycja będzie czynna do 17 listopada.

Źródło: Radomska Łaźnia zaprasza na "Dyfuzję"