Radomski Czerwiec Wolności z certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego

i

Autor: radom.pl

KULTURA

Radomski Czerwiec Wolności z prestiżową nagrodą!

2023-09-29 13:36

Radomski Czerwiec Wolności zdobył certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego

Celem organizowanego co roku konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza. Produkty zgłaszane są w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, impreza turystyczna, obiekt, szlak oraz miejsce.

Wręczenie Certyfikatów odbyło się 28 września. Tę prestiżową nagrodę odebrał wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. To wyraz docenienia tego, co robimy z pamięcią o Radomskim Czerwcu i tego, w jak atrakcyjny sposób potrafimy świętować. Możemy być dumni z tego, że polska i europejska droga do wolności zaczęła się w Radomiu, a jednocześnie zapraszać do udziału w obchodach kolejnych rocznic nie tylko radomian, ale także mieszkańców innych części województwa mazowieckiego. Ten certyfikat to na pewno znak jakości i mam nadzieję, że zachęci wiele osób, by w przyszłym roku, na kolejne obchody, do nas przyjechać – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wśród najlepszych produktów turystycznych województwa mazowieckiego w 2023 r. decyzja jury znalazły się: Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności, Muzeum Fabryki Norblina, Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art. Deco, Muzeum Łazienki Królewskie, Szlak Wkry oraz Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu.

Źródło: Radomski Czerwiec Wolności z prestiżową nagrodą!