NZOZ Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień przy ulicy Garbarskiej w Radomiu.

i

Autor: FB/Kondrad Frysztak.

Radomski Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień przeszedł modernizację.

2022-10-24 18:43

Wymiana stolarki okiennej, nowe instalacje elektryczne czy budowa ścianek działowych - mowa o modernizacji NZOZ Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu. Inwestycja została zrealizowana w ramach pożyczki z Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego. Program realizowany jest przez samorząd województwa mazowieckiego.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień przeszedł modernizację. W ramach inwestycji wykonano szereg prac wykończeniowych, wypełniono ścianki działowe. Dzięki inwestycji podopieczni ośrodka mogą korzystać z terapii w bardziej komfortowych warunkach. - Prowadzimy wiele działań wspierających uzależnionych, a także opiekujemy się ich rodzinami - mówi Agnieszka Łakomska, dyrektor placówki:

Prowadzimy terapię dla osób uzależnionych od substancji, czynności i dla ich bliskich. Terapia odbywa się w ramach pobytu dziennego, czy poradni. Realizujemy także etap wstępny terapii, podstawowy oraz etap pogłębiony dalszego zdrowienia. Od roku również w naszym ośrodku pracujemy z młodzieżą, dziećmi i ich rodzinami. Dajemy bardzo dużo uwagi im, ale także ich rodzicom i wspieramy w tym, aby swoim dzieciom w terapii towarzyszyły.

NZOZ Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień działa od 2007 roku. Modernizacja placówki była możliwa dzięki pożyczce w kwocie 380 tysięcy złotych w ramach Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. - Ten program cieszy się zainteresowaniem – mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza:

To są środki, które udzielane są na bardzo preferencyjnych warunkach różnym instytucjom, podmiotom publicznym, czy samorządom, więc ta inwestycja, która została zrealizowana tutaj w radomskim ośrodku terapii uzależnień to taki jaskrawy przykład jak takie środki mogą wspierać w rozwoju.

W regionie radomskim z pożyczki skorzystało ponad 60 przedsiębiorców.

Gabinet terapeutyczny w NZOZ Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu.

i

Autor: A.B