Ratownictwo wodne na Mazowszu ze wsparciem samorządu

2022-05-10 15:17 A.B
Ratownictwo wodne na Mazowszu
Autor: pixabay

500 tysięcy złotych wsparcia samorządu mazowieckiego otrzyma jedenaście jednostek ratownictwa wodnego na Mazowszu. Przekazane środki umożliwią zakup nowego sprzętu, konserwacje dostępnego, ale również zakup paliwa do łodzi ratunkowych.

W sumie jedenaście jednostek ratownictwa wodnego otrzyma wsparcie finansowe na zakup niezbędnego sprzętu ratowniczego, a także jego konserwację oraz naprawę. W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 500 tys złotych. - Te środki są potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Mazowsza - mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

Mam nadzieję, że się to przyczyni do ich sprawnego działania i niesienia pomocy ludziom w sytuacjach zagrożenia życia na akwenach wodnych. Aby nieść tą pomoc potrzebne są środki i na paliwo i na odpowiedni sprzęt, ale także na ich bieżące funkcjonowanie.

Wsparcie w kwocie około 40 tysięcy złotych trafiło także do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Bez odpowiedniego sprzętu nie ma możliwości mówić o niesieniu pomocy - mówi Andrzej Grabowski, prezes Środowiskowego - Lekarskiego WOPR.

Sezon właśnie się rozpoczyna, właściwie to już są pierwsze przypadki, gdzie ludzie potrzebują pomocy ze strony ratowników. Przede wszystkim te środki będziemy mogli przekazać na dyżury, na zakup nowego sprzętu, bo bez tego sprzętu praktycznie ratownictwa wodnego nie ma.

Tylko w czasie zeszłorocznych wakacji w Polsce utonęło 186 osób.

Nasi Partnerzy polecają