Resursa Obywatelska w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Resursa Obywatelska dołącza do obchodów nocy muzeów

2022-05-11 13:19

Wystawy do zwiedzania będą czynne w dwóch miejscach. Więcej o tym w artykule.

Poznamy historie "Tytoniówki" czy codziennych przedmiotów. Resursa Obywatelska zaprasza na noc muzeów. Ekspozycje będą dostępne zarówno w budynku placówki przy ul. Malczewskiego jak i w muzeum historii najnowszej Radomia, które mieści się w Kamienicy Deskurów.

W samej Resursie obejrzymy ekspozycję „Nie poszła z dymem. Historia radomskiej „Tytoniówki”. Z kolei w muzeum przy rynku, będą dostępne dwie wystawy: „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989” i „Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku”.

Ekspozycja („Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku” - dop. red.) udostępniona przez Fabrykę Sztuk w Tczewie pozwala m.in. prześledzić drogę od krzaczka kawy, do aromatycznego napoju; od dwóch puszek połączonych drutem, do smartfona; od zabawy w kółko i krzyżyk, po gry komputerowe. Sporo miejsca poświęciliśmy historii ubioru i jego elementów. Prezentujemy zarówno ciekawe informacje o tym, jak odzież zmieniała się w ciągu wieków, jak i repliki strojów z różnych epok. - Czytamy na stronie placówki.

Noc muzeów z Resursą rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i potrwa do 1 w nocy. Wstęp wolny. Szczegóły na temat wystaw znajdziecie na stronie Resursy Obywatelskiej.​

Źródło: Resursa Obywatelska dołącza do obchodów nocy muzeów