Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Resursa Obywatelska rusza z nowym cyklem spotkań dla fanów technologii

2022-03-11 12:18

Ich tematyką będzie technologia wytwarzania energii elektrycznej. Więcej o tym w artykule.

Udowodnią że nauka nie jest nudna. Resursa Obywatelska rusza z nowym cyklem we współpracy z Radomską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT. "Fakty i mity. Spotkania z techniką", będzie skupiał się na nowych technologiach związanych z energia elektryczną. Tematy będą dotyczyć m.in. fotowoltaiki czy elektrycznych samochodów.

Fakty i mity. Spotkania z techniką mają na celu integrację środowiska skupiającego ludzi w różnym wieku, których cechuje szerokie spektrum zainteresowań badawczych, takich jak: nowinki techniczne i naukowe, ekologia, nowe technologie wytwarzania energii elektrycznej z energii słonecznej i wiatrowej, budowa samochodów elektrycznych czy magazynów energii.

Powiedział nam Maciej Zwierzyński z Resursy i jak dodaje, prowadzący spotkania będą próbowali przełożyć tematykę na nasze życie codzienne:

Prowadzący spotkania podejmą również próbę odpowiedzi na pytanie: jak ta tematyka ma się do życia, czyli jak omawiane zagadnienia można przetłumaczyć na język zwykłego odbiorcy. Tym z Państwa, którzy będą mieli pytania, prowadzący postarają się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Pierwsze spotkanie już w najbliższy wtorek o godz. 18.00 w Resursie Obywatelskiej. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie Resursy.​

Źródło: Resursa Obywatelska rusza z nowym cyklem spotkań dla fanów technologii