Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Rolnicy z Kozienic będą protestować - Spodziewajcie się utrudnień w ruchu

2022-02-07 14:50

Protest kozienickich rolników jest częścią ogólnopolskiej akcji. Więcej o tym w artykule.

Będą strajkować bo ceny są coraz wyższe. Rolnicy z Kozienic dołączają do ogólnopolskiego protestu. W środę przejadą kolumną ciągników po ulicach gminy i dróg krajowych. Rolnicy chcą protestować z wielu powodów, a jednym z nich są obecne ceny warzyw i owoców w dużych sklepach. Chcą też zwrócić uwagę na rosnące ceny nawozów i stóp procentowych. 

Jest zdecydowany problem w wysokości cen produktów rolnych w sklepach wielkopowierzchniowych. Ceny, które są obecnie na półkach, nie są spowodowane w żaden sposób podwyżkami kosztów produkcji rolniczych. Są to ceny wywindowane przez pośredników i markety. - Powiedział nam Artur Gac ze Związku Producentów Rolnych w Kozienicach.

Jak będą wyglądać protesty? W planach jest przejazd kolumny ok. 20 ciągników po drogach gminy Kozienice jak i dwóch drogach krajowych. Dodatkowo, zaplanowano blokadę skrzyżowania na drodze nr 79. Trasa będzie wyglądać następująco:

Będzie to kolumna ok 20-24 ciągników rolniczych, która rozpocznie się z drogi gminnej na ul. Polnej w miejscowości Kozienice, wyruszymy na drogę krajową 48 na ul. Lubelską. Później będziemy się kierować na drogę krajową 79 ul. Warszawską. Następnie przejedziemy do miejscowości Majdany drogą krajową 79, skręcimy na drogę gminną w miejscowości Łuczynów, dojedziemy do drogi krajowej 48 na ul. Hartowej. Później na ul. Głowaczowską, to też jest droga krajowa 48. Z powrotem do Kozienic na drogę krajową 48 i 79, one łączą się na ul. Radomskiej, wrócimy na ul. Warszawską, z powrotem do Majdan. Tam ,na drodzę krajowej 79 w miejscowości Majdany-Łuczynów, zablokujemy na ok. 45 min. drogę krajową 79  - Powiedział Artur Gac.

Blokadą przejadą tylko pojazdy uprzywilejowane np. policji czy straży pożarnej. Rolnicy będą gotowi do utworzenia w każdej chwili korytarza życia. Protesty zaplanowano na najbliższą środę od godz. 9.00. i potrwają do 14.30.

Źródło: Rolnicy z Kozienic będą protestować - Spodziewajcie się utrudnień w ruchu