Radom

i

Autor: Karol Pakosz (zdjęcie poglądowe)

Rośnie liczba nowych mieszkań w Radomiu

2022-04-27 13:57

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie podzielił się ciekawymi danymi dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście. Więcej o tym w artykule.

Wzrosła liczba nowych mieszkań w Radomiu. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie. W pierwszy kwartale tego roku oddano do użytku 224 lokale, czyli o 15 procent więcej niż w podobnym okresie w 2021. Znaczna większość bo aż 62% z nich to mieszkania przeznaczone na sprzedaż lub wynajem. Z kolei ponad 33% to mieszkania indywidualne.

Poza liczbą oddanych lokali, zwiększyła się też liczba mieszkań które zaczęto budować. Porównując początek tego roku z pierwszym kwartałem 2021, ich liczba wzrosła o 179 procent.

Dobrym sygnałem dla osób szukających mieszkania w Radomiu jest też wzrost liczby mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia. W pierwszym kwartale tego roku było ich o 28% więcej niż rok temu. - Powiedział nam Marcin Kałuski z Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Poniżej znajdziecie infografikę dotyczącą budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście przygotowaną przez Główny Urząd Statystyczny:

Budownictwo mieszkaniowe w Radomiu

i

Autor: Źrodło: warszawa.stat.gov.pl
Źródło: Rośnie liczba nowych mieszkań w Radomiu