Ruszyła 5. edycja BOM

i

Autor: facebook: Budżet Obywatelski Mazowsza

Budżet Obywatelski

Ruszył nabór w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza!

2023-12-07 12:43

Od środy, 6 grudnia mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą zgłaszać swoje projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. To już 5 edycja. W tym roku do wydania jest 30 milionów złotych.

Do wydania będzie 30 milionów złotych. Ruszyła 5. edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jak co roku mieszkańcy mogą zgłaszać projekty w dwóch kategoriach: inwestycyjnej oraz kulturalno-edukacyjno-profilaktycznej.

Na projekty inwestycyjne można wydać maksymalnie 1 mln 200 tys. zł, zaś na nieinwestycyjne 240 tys. zł - powiedział Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego. - Zachęcamy do zgłaszania swoich projektów. W tym roku powiększyliśmy pulę pieniężną o 5 milionów złotych. Poprzednie lata też pokazują, że radomianie są zaangażowani w Budżet Obywatelski Mazowsza, bo zgłosili w sumie 179 projektów.

Nabór wniosków potrwa do 21 stycznia. Przez cały grudzień i styczeń będą też prowadzone specjalne dyżury telefoniczne w delegaturze urzędu marszałkowskiego w Radomiu. Pod trzema numerami telefonów mieszkańcy będą mogli uzyskać pomoc w złożeniu projektów.

Źródło: Ruszył nabór w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza!