Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu

i

Autor: źródło: facebook Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu

Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Jak to wpływa na psychikę radomian?

2021-06-11 14:38

Rząd luzuje kolejne ograniczenia. Więcej turystów może przebywać w hotelach, kina i teatry także mogą zwiększyć ilość widzów. A jak luzowanie obostrzeń wpływa na psychikę radomian?

Więcej widzów w kinach czy teatrach, hotele także przyjmą więcej turystów. Rząd poluzował kolejne ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa.

Czy zdaniem Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu luzowanie obostrzeń dobrze wpływa na psychikę radomian?

Samo zdejmowanie obostrzeń, samo to, że możemy spotkać się w kawiarni, że możemy iść do restauracji, że możemy pójść do kina, do teatru, z punktu widzenia takiego wzmocnienia naszej psychiki jest niezmiernie istotne - powiedział nam Włodzimierz Wolski, dyrektor OIK. - Ale nie zapominajmy, że cały czas trwa pandemia i cały czas trzeba uważać. Nie może być tak, że przychodzimy sobie do galerii czy do sklepu bez maseczki.

Przez całkowity lockdown wzrosła też przemoc w Radomiu:

Zdecydowanie wzrosła liczba wszczętych procedur niebieskich kart, dotyczących przemocy wobec osób starszych powyżej 67. roku życia. To było 67 takich przypadków w poprzednim roku, podczas gdy w latach poprzednich było takich przypadków około 20-stu - dodaje szef OIKu.

Decyzją rządu od soboty, 26 czerwca działalność wznawiają dyskoteki - limit będzie wynosił 150 osób na lokal. Nowe ograniczenia nie dotyczą osób, które są w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Jak to wpływa na psychikę radomian?