Rządowy Progra Inwestycji Lokalnych: Powiat z dużą dotacją. Miasto bez pieniędzy [AUDIO]

2021-04-02 15:37 Jakub Białczak
pieniądze
Autor: pixabay

Zupełnie inne nastroje panują w starostwie powiatu radomskiego i radomskim magistracie po ogłoszeniu wyników naboru do 3. edycji RFIL. Powiat dostał miliony, a miasto Radom nie dostanie wsparcia.

Radom nie dostanie pieniędzy z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Magistrat wnioskował o pieniądze na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Tochtermana oraz przebudowę ul. Wolanowskiej. Prezydent Radomia nie kryje rozczarowania podziałem pieniędzy z funduszu i zapowiada szukanie finansowania na wspomniane projekty w innych źródłach. - Z ogromnym rozczarowaniem przyjąłem informację, że nasze wnioski nie zyskały uznania rządzących, mówi Radosław Witkowski.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, o wynikach 3. edycji naboru do RFIL

Powiat radomski dostanie ponad 14,5 milionów złotych wsparcia na realizację drugiego i trzeciego etapu rozbudowy szpitala w Pionkach. To największa dotacja dla samorządu na Mazowszu. Z uwolnionych środków powstanie między innymi sala gimnastyczna przy liceum w Pionkach, mówi Waldemar Trelka, starosta. Powiat radomski w trzech edycjach RFIL otrzymał ponad 42 miliony złotych dotacji. Pieniądze z trzeciego naboru dostaną też gminy Gózd, Wolanów, Przytyk i Jedlińsk.

Waldemar Trelka, starosta radomski, o wynikach naboru 3. edycji RFIL
Sonda
Co myślisz o nauce i pracy z domu?
Źródło: Rządowy Program Inwestycji Lokalnych: Powiat z dużą dotacją. Miasto bez pieniędzy [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają