Samotni w tym roku nie spotkaja się na wigilii. To ona przyjedzie od nich [AUDIO]

2020-12-23 18:01 Jakub Białczak
paczki dla samotnych Radom
Autor: Jakub Białczak

Z powodu pandemii nie odbędzie się, tradycyjne już, spotkanie wigilijne dla samotnych. Organizatorzy akcji przygotowali dla swoich gości świąteczne paczki.

Dla samotnych i potrzebujących przygotowano 560 paczek. - To takie święta w pigułce – przyznaje Zbigniew Ciesielski z fundacji „Droga Życia”, współorganizator akcji. - Wolontariusze nie tylko zawiozą paczki, ale też złożą życzenia i chwilę porozmawiają z tymi osobami, zapytają o zdrowie, dodaje.

Do osób indywidualnych trafi ponad 300 pakietów. Reszta powędruje między innymi do schroniska dla bezdomnych na Zagłoby i innych placówek niosących pomoc potrzebującym. W wigilię rozwiezie je około 30 wolontariuszy, kolejne kilkanaście osób zajęło się ich przygotowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że sytuacja epidemiczna się unormuje i będą mogli zorganizować spotkanie dla osób samotnych na Wielkanoc w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Odwiedziliśmy siedzibę fundacji podczas pakowania paczek. Co znalazło się w środku? Więcej na ten temat w materiale audio.

Zbigniew Ciesielski z fundacji "Droga Życia" i wolontariuszka o akcji rozwiezienia świątecznych paczek
Z ziemi włoskiej do Polski. Szopka z Bolonii w parafii pod Radomiem
Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?