policja radiowóz

i

Autor: pixabay

Bezpieczeństwo

Śledztwo w sprawie wypadku z udziałem zastępcy komendanta umorzone

2023-05-31 15:07

Śledztwo umorzone, nikt nie będzie ukarany. Chodzi o wypadek z 23 stycznia, w którym auto prowadzone przez zastępcę komendanta miejskiego policji w Radomiu, potrąciło pieszego. Prokuratura zamyka postępowanie w tej sprawie.

Wypadek miał miejsce 23 stycznia 2023 roku w Dąbrówce Zabłotniej. We wczesnych godzinach porannych auto, prowadzone przez zastępcę komendanta Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, potrąciło 37 - letniego mężczyznę, który szedł krawędzią jezdni. Poszkodowany trafił do szpitala. Jak informuje Agnieszka Borkowska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu,  w śledztwie przeprowadzono m. in. oględziny na miejscu zdarzenia oraz uzyskano opinie biegłych. W wyniku dochodzenia, uznano iż to mężczyzna idący jezdnią przyczynił się do zdarzenia, naruszając przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

- Zdaniem biegłego, bezpośrednią przyczyną wypadku było zlekceważenie przez pieszego obowiązku posiadania elementów odblaskowych, niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się w warunkach nocnych po jezdni w terenie niezabudowanym - wyjaśnia prok. Agnieszka Borkowska. 

Decyzja śledczych nie jest prawomocna. Poszkodowany pieszy może się od niej odwołać. 

Źródło: Śledztwo w sprawie wypadku z udziałem zastępcy komendanta umorzone