Edukacja

Ślubowanie uczniów klas pierwszych szkół ZDZ w Radomiu

2024-04-19 16:37

Podczas uroczystości która odbyła się na placu Jagiellońskim ślubowanie złożyło 280 uczniów. Więcej o tym w artykule.

Była wojskowa orkiestra, podziękowania i podniosła atmosfera. Na placu Jagiellońskim odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych szkół im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Łącznie złożyło je 280 pierwszoklasistów m.in. z klas mundurowych. W uroczystości brali również udział uczniowie z innych szkół.

Uroczystość rozpoczęła się od pokazów w tym musztry kompanii reprezentacyjnej radomskich szkół ZDZ. Następnie podczas wciągania flagi został odegrany hymn po którym uczniowie ślubowali na sztandar m.in. że będą zawsze stać na straży dobrego imienia szkoły a także dochowania wierności ideowi patriotyzmu i humanitaryzmu. Po przemowach dyrektorki szkoły i gości, swoje umiejętności zaprezentowała tez radomska orkiestra wojskowa.

Za krótkim tekstem roty ślubowania kryje się ważna decyzja, która ma swoje konsekwencje. Przyrzekając bycie sumiennym i odpowiedzialnym nie obiecuje się tego na jeden dzień, tydzień, na miesiąc, ale na cały czas trwania nauki w szkole. Jako pedagodzy pragniemy czegoś więcej, by moc słów ślubowania odmieniła nie tylko wasze życie, ale również życie waszych rówieśników dla których będziecie wzorem do naśladowania. - Powiedziała podczas uroczystości Katarzyna Kołodziejska, dyrektorka radomskich szkół ZDZ.

Jak mówili nam uczniowie, ślubowanie było dla nich ważnym momentem do którego długo się przygotowywali:

- Trenowaliśmy do niego dosyć spory okres czasu. Przygotowania były długie i mozolne ale udało nam się dobrze wypaść. Ten dzień jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ nie zawsze ma się takie ślubowanie, w szczególności że jesteśmy jedyną szkołą która ma je na Placu Jagiellońskim.

- Jest to dla mnie krok w przyszłość. Dzięki temu ślubowaniu otworzyła się dla mnie nowa droga w klasie mundurowej.

Źródło: Ślubowanie uczniów klas pierwszych szkół ZDZ w Radomiu