Jana Shostak

i

Autor: Źródło: laznia-radom.pl

Spotkanie z Jana Shostak w radomskiej Łaźni

2022-02-04 15:32

Znana aktywistka i artystka opowie o swojej sztuce. Więcej o tym w artykule.

Poznamy popularną artystkę i aktywistkę. W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia, odbędzie się spotkanie z Janą Shostak. Aktywistka, zasłynęła m.in. dzięki zaangażowaniu w protesty na Białorusi, a także akcją minuty krzyku dla tego kraju. Podczas spotkania, Jana Shostak przybliży nam swoją sztukę i poglądy.

W 2016 roku brała udział w Światowych Dniach Młodzieży, gdzie podczas spotkania papieża z wolontariuszami wywiesiła banner z napisem „Papa call me” i swoim numerem telefonu, co pokazywały telewizje na całym świecie. Celem działania było zwrócenie uwagi papieża na problem pedofilii w polskim Kościele katolickim. W tym samym roku razem z Marią Olbrychtowicz, jako grupa „Diakonessy”, zdobyły Grand Prix za najlepszy dyplom na festiwalu „Młode Wilki”. W 2021 roku zorganizowała akcję „Minuta krzyku dla Białorusi”. Krytykowała rodzaj pomocy polskiego rządu dla Białorusinów protestujących przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenko. Propagatorka feminiatywów.

Czytamy na stronie Łaźni. Spotkanie z Jana Shostak już w najbliższy czwartek o godz. 18. w Łaźni na ul. Żeromskiego. Wstęp wolny.

Źródło: Spotkanie z Jana Shostak w radomskiej Łaźni