3 próby samobójcze w Radomiu od początku tego roku

i

Autor: źródło: pixabay.com

Statystyki biją na alarm. 3 próby samobójcze od początku roku

2022-02-09 15:43

Niemal 100 osób z problemami emocjonalnymi zgłosiło się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu w ubiegłym roku. 31 z nich to osoby mające myśli samobójcze.

Samobójstwa to nadal duży problem w Polsce - alarmuje Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu. Tylko w ubiegłym roku z myślami samobójczymi zgłosiło się do placówki 31 osób.

To jest duży problem, bo w żadnym roku nie było tylu spraw związanych z zaburzeniami emocjonalnymi w kontekście stanów depresyjnych. W 2021 roku z tymi problemami zwróciło się do ośrodka 90 osób - powiedział Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. - Jeśli wyłączymy sprawy związane z myślami samobójczymi i próbami, to było 31 osób spośród tych 90-ciu. Co jest bardzo niepokojące, 3/4 z tych osób to osoby bardzo młode. Najmłodsza osoba miała 15 lat, a najstarsza 44 lata.

Od początku tego roku Ośrodek Interwencji Kryzysowej odnotował już trzy próby samobójcze, które - całe szczęście - nie zakończyły się tragicznie.

Był to 22-letni mężczyzna, 19-letnia kobieta i 17-letnia dziewczyna. To osoby bardzo młode. Też pamiętam te przypadki, bo wówczas sam starałem się robić wszystko, by nie doszło do tragedii - dodaje szef OIKu.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przypomina, że w Radomiu działa specjalny telefon interwencyjny, pod którym osoby w kryzysie mogą otrzymać pomoc.

Źródło: Statystyki biją na alarm. 3 próby samobójcze od początku roku