Studenci z Radomia pomogą w walce z pandemią. Zgłosili się do pomocy w szpitalu

2021-04-02 14:29 Jakub Białczak
maska plus
Autor: pixabay

Kilkuset studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego zgłosiło się do pomocy jako wolontariusze w szpitalu na Józefowie.

To żacy z kierunków medycznych radomskiej uczelni, mówi prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. - Zostały podjęte działania mające zapewnić, zgodnie z oczekiwaniami Ministra Zdrowia, udział studentów kierunków medycznych (lekarski, pielęgniarstwo i fizjoterapia) w walce w pandemią koronawirusa. Z dumą możemy podkreślić, iż inicjatywa ta, zakładająca dobrowolny udział, spotkała się z szerokim odzewem studentów. Na dzień dzisiejszy zgłosiły się aż 182 osoby. Będą one kierowane do działań w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, informuje prof. Trześniowski.

Lista Chętnych jest już na Józefowie. - Trafiła do nas lista ok. 160 studentów z trzech kierunków prowadzonych przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, tj. z lekarskiego, pielęgniarskiego i z fizjoterapii. Trwają prace nad harmonogramem ich wolontariatu w naszej placówce, informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami w MSS.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Źródło: Studenci z Radomia pomogą w walce z pandemią. Zgłosili się do pomocy w szpitalu
Nasi Partnerzy polecają