Uwaga na oszustwa internetowe!

i

Autor: pixabay

Świąteczny szał zakupowy czas start. Policja apeluję o rozsądek

2022-12-02 10:34

Cyberprzestępcy poczuli już święta. Okres przedświąteczny to czas dużej aktywności w sieci osób szukających prezentów dla bliskich. Jednak podczas transakcji internetowych czyha na nas wiele niebezpieczeństw. Mazowiecka policja, apeluje o rozsądek podczas zakupów w sieci.

Szał zakupów świątecznych czas start. Zaczynamy szukać prezentów. W głównej mierze wybieramy je w sieci. Pamiętać jednak musimy o tym, że w internecie aktywni są również cyberprzestępcy. - Aby nie stracić swoich oszczędności musimy uważać na kilka rzeczy - mówi młodsza aspirant Malwina Wlazło z Mazowieckiej Policji:

Przede wszystkim trzeba zachować rozsądek. Nie dajmy się skusić atrakcyjnym cenom. Sprawdzajmy sklepy internetowe, sprawdzajmy opinie o tych sklepach. Nie otwierajmy linków nie znanego pochodzenia. Nie udostępniajmy hasła do naszej bankowości internetowej.

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu rozpoczęła 6 miesięczną akcję " ŚWIADOMY – CZUJNY - BEZPIECZNY” mająca na celu edukowanie o cyberprzestępcach. - Kampania będzie trwała 6 miesięcy – mówi Wlazło:

W każdym miesiącu będziemy omawiać inny rodzaj internetowego oszustwa i manipulacji. Teraz w miesiącu grudniu, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, będziemy zwracać szczególną uwagę na zakupy w sieci. I tutaj nasza aktywność pojawi się na portalach społecznościowych, gdzie grono osób właśnie dokonuje zakupów w sieci.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie Mazowieckiej Policji. Pamiętajmy, że każde internetowo oszustwo należy zgłosić na policję.