Świeć na niebiesko - Światowy Dzień Autyzmu

i

Autor: FB/ Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 12 w Radomiu

Świeć na niebiesko - Światowy Dzień Autyzmu

2022-04-01 9:12

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 12 w Radomiu zaplanowano szereg wydarzeń poszerzających wiedzę na temat tej choroby.

Świeć na niebiesko - to główne hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Autyzmu. Głównym celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości społecznej związanej z chorobą. Z tej okazji Specjalna Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Radomiu zaprasza na darmowe konsultacje – informuje Justyna Srebrzyńska - Mędra, oligofrenopedagog oraz koordynator projektu.

Można się do nas zgłosić z każdym problemem. Jeżeli na przykład rodzic ma malutkie dziecko i zauważa jakieś niepokojące objawy, ale można się też zgłosić gdzie mamy dziecko starsze i też coś się zaczyna dziać niepokojącego, albo sobie dziecko nie radzi w szkole masowej to też chętnie udzielimy pomocy, porady.

Głównym celem inicjatywy jest szerzenie wiedzy dotyczącej tej choroby, ale także wsparcie rodzin nią dotkniętych. - Osoby zainteresowane bezpłatnymi konsultacjami będą mogły wybrać specjalistę - dodaje Srebrzyńska - Mędra.

Można wybrać czy chcemy porozmawiać z oligofrenopedagogiem, czy chcemy porozmawiać z terapeutą pedagogicznym, terapeutą integracji sensorycznej, a może z neurologopedą. Jeżeli zauważamy problem u naszego dziecka można sobie wybrać w różnych godzinach. Jesteśmy dostępni dla każdego.

Szczegóły dotyczące zapisów na bezpłatne konsultacje dostępne są w mediach społecznościowych szkoły. Zapisy na bezpłatne konsultacje prowadzone są pod numerem telefonu 48 360 51 60.