Sprawa wyrzucenia psa przez okno w Radomiu. Policja zatrzymała 68 latka

i

Autor: Archiwum KMP w Radomiu

Szczeniak wyrzucony przez okno walczy o życie, 68 - latek usłyszał zarzuty

2023-06-05 15:18

Weterynarze walczą o życie psa, wyrzuconego wczoraj z drugiego piętra w bloku. To dramatyczna historia jaka rozegrała się na jednym z radomskich osiedli. Policjanci na miejscu zatrzymali 68 - letniego mężczyznę.

Jak informuje mł. asp. Karolina Krawczyk z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, w niedzielę oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na jednym z radomskich osiedli, przez okno wyrzucono podczas imprezy towarzyskiej młodego psa. Zwierzę spadło na trawnik z drugiego piętra. Patrol, który udał się na miejsce zatrzymał 68 - latka, podejrzewanego o ten czyn. Jak wykazało badanie, mężczyzna miał około półtora promila alkoholu w organizmie. 

- Pijany mężczyzna, został osadzony w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych, gdzie trzeźwiał. Został dziś przesłuchany. Usłyszał zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Nie wykluczamy złożenia wniosku do Sądu o tymczasowy areszt - informuje mł. asp. Karolina Krawczyk. 

Pies znajduje się pod opieką weterynarzy. Zwierzę ma złamany kręgosłup, stłuczenie płuc i inne obrażenia. Lekarze weterynarii wciąż walczą o jego życie. 

Źródło: Szczeniak wyrzucony przez okno walczy o życie, 68 - latek usłyszał zarzuty