Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zyskał nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów

i

Autor: Karol Pakosz

Szpital

Szpital na Józefowie ma nowe łózka dla rodziców małych pacjentów

2024-05-20 14:49

Na oddział chirurgii dziecięcej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego zostało przekazane 10 łóżek dla czuwających rodziców.

To ważny dar dla małych pacjentów i ich opiekunów. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zyskał nowe łózka dla rodziców. Łącznie jest to 10 łóżek które fundacja Ronalda McDonalda przekazała na oddział chirurgii dziecięcej. Nowe wyposażenie ma poprawić warunki w jakich rodzice czuwają nad swoimi dziećmi. - Te łóżka bardzo nam pomogą - Mówi dr Mówi dr Agnieszka Fliszkiewicz, kierowniczka oddziału chirurgii dziecięcej:

Do tej pory nie mieliśmy takich możliwości. Były tylko fotele które rozkładały do połowy w pozycji półleżącej. Przy dzieciach najmłodszych, noworodkach dawaliśmy łózka szpitalne. Oddział nie jest z gumy, tych łóżek też nie mamy dużo. W takim okresie jak mamy teraz, kiedy świeci słońce i jest duża urazowość, przy każdym dziecku czasem oddział jest obłożony 150 nawet 200%, a każdy rodzic chce być przy swoim.

Obecnie na oddziale chirurgii dziecięcej mazowieckiego szpitala specjalistycznego może przebywać do 15 pacjentów, a przy dużym obłożeniu liczba ich łóżek może być zwiększona do 25​.

Źródło: Szpital na Józefowie ma nowe łózka dla rodziców małych pacjentów