lodowisko w Białobrzegach

i

Autor: AD Tak było w ubiegłym roku. W tym sezonie z powodu pandemii lodowiska nie będzie.

Sport

Sztuczne lodowisko wróci do Białobrzegów

2023-11-29 15:03

​Sztuczne lodowisko wraca na białobrzeski rynek. Jednak miłośnicy zimowego sportu będą musieli jeszcze trochę poczekać na sztuczną taflę. Kiedy odpowiednie urządzenia pojawią się na Placu Zygmunta Starego czyli przed magistratem?

Sztuczne lodowisko wraca do Białobrzegów, a pierwsi amatorzy tej rozrywki wejdą na taflę być może przed świętami. Tak zapewniają władze miasta, które zdecydowały o ułożeniu w tym roku sztucznej tafli. Rozkładanie urządzeń zaplanowano na 20 grudnia.

- Przy sprzyjającej pogodzie być może oddanie będzie możliwe na święta, jeśli pogoda nie dopisze będzie lodowisko będzie gotowe na Nowy Rok - wyjaśnia Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów. - Sztuczne lodowisko będzie działało też w czasie ferii zimowych. W tym okresie cieszy się bardzo dużą popularnością. 

Będzie też wypożyczalnia łyżew. Sztuczne lodowisko ustawiane jest w Białobrzegach od 2018 roku. Wyjątkiem był czas pandemii oraz ubiegły rok, gdy samorządy obowiązywały oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej. 

Źródło: Sztuczne lodowisko wróci do Białobrzegów