Szukają wolontariuszy do Szlachetnej Paczki

i

Autor: A.B Od lewej Marta Kapusta - lider rejonu Południe Radom, Katarzyna Cielecka - lider rejonu Północ Radom.

Szukają wolontariuszy Szlachetnej Paczki

2023-09-25 10:31

Trwa rekrutacja! Można zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki i nieść mądrą pomoc dla potrzebujących rodzin. W całej Polsce brakuje jeszcze ponad 5 tysięcy wolontariuszy. W Radomiu też są poszukiwani.

Pomagają ludziom w potrzebie, sprawdzają ich potrzeby, a następnie organizują dla nich pomoc - mowa o wolontariuszach Szlachetnej Paczki. Każdy może stać się częścią tej historii. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy do paczki. A kto może nim zostać o tym, Katarzyna Cielecka lider rejonu Radom Południe:

Zasada jest taka, że jeśli nie obojętna jest ci krzywda drugiego człowieka i masz w sobie troszkę empatii to zapraszamy do naszej drużyny. Ważne, aby przyszły wolontariusz chciał nieść pomoc, to jest ten podstawowy argument, by chcieć zostać wolontariuszem.

A jak zostać wolontariuszem o tym Marta Kapusta, lider rejonu Radom Północ:

Osoba, która chce zostać wolontariuszem powinna wejść na naszą stronę www.szlachetnapaczka.pl. Ważne, aby zaznaczyć rejon w którym chce być. Po takim zgłoszeniu odzywa się do niego rekruter i umawia się na przeprowadzenie rozmowy. To co ważne, każdy nasz wolontariusz po zakwalifikowaniu do paczki przejdzie szkolenie wdrożeniowe.

Wielki finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. weekend cudów odbędzie się 16 – 17 grudnia.

Źródło: Szukają wolontariuszy Szlachetnej Paczki