Policja

Szydłowiec: Policjanci zlikwidowali w jednym z mieszkań uprawę konopii [FOTO]

2024-05-22 9:47

Szydłowieccy funkcjonariusze przejęli m.in. 45 krzewów konopi, 240 gram amfetaminy czy 2 bronie myśliwskie. Więcej o tym w artykule.

Przejęli narkotyki, broń i amunicje. Policjanci zlikwidowali uprawę konopi która miała znajdować się w mieszkaniu jednego z bloków na terenie Szydłowca. Funkcjonariusze zabezpieczyli 45 krzewów. Z tych roślin można było uzyskać prawie kilogram suszu.

Poza uprawą, funkcjonariusze ujawnili 240 gram amfetaminy, prawie 100 gram gotowego suszu ziela konopi i ponad półtora grama klefedronu. Dodatkowo zabezpieczono 2 bronie myśliwskie i amunicje. Policjanci zatrzymali w sprawie dwóch mężczyzn w wieku 47 i 37 lat:

Młodszy z mężczyzn, mieszkaniec powiatu szydłowieckiego po wykonanych czynnościach został zwolniony z uwagi na brak podstaw do zastosowania środka zapobiegawczego. Natomiast wobec 47-latka Sąd Rejonowy w Szydłowcu zastosował już areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szydłowcu. - Mówi mł. asp. Marlena Skórkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

47-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: Szydłowiec: Policjanci zlikwidowali w jednym z mieszkań uprawę konopii [FOTO]