Trwa budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomiu. Inwestycja nabiera realnych kształtów

2025-10-23 11:48

Obiekt powstaje przy ulicy Jana Pawła II. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a na placu budowy widać już pierwsze efekty.

Niepełnosprawni na Podlasiu czekają na pomoc asystentów; gminy dostały właśnie na to pieniądze.

i

Autor: Getty Images

Nowy parterowy budynek o powierzchni prawie 700 metrów kwadratowych ma pomieścić 20 osób z niepełnosprawnościami. W obiekcie znajdą się pokoje do całodziennego i całodobowego pobytu. W ramach inwestycji pojawią się także pomieszczenia do rehabilitacji oraz sale przeznaczone do różnego rodzaju zajęć aktywizujących.

Realizacja tej inwestycji odbywa się w formule „zaprojektuj i wybuduj”, gdzie obowiązkiem wykonawcy jest zaprojektowanie i oddanie obiektu „pod klucz”. Warunkiem kontraktu jest także zagospodarowanie całego terenu wokół centrum, czyli takiej małej architektury. Obiekt składa się z dwóch segmentów, gdzie obecnie, jeden z nich jest już wykonany w stanie surowym. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do wylania stropu. Rozpoczęły się także prace przygotowawcze pod drugi segment – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędzie Miejskim.

Inwestycja ma zakończyć się w październiku 2026 roku. Koszt prac to prawie 5 milionów złotych, z czego ponad 3 miliony pochodzą z rządowego dofinansowania.

ZOBACZCIE TAKŻE NASZĄ GALERIĘ: Rozstrzygnięto przetarg na zagospodarowanie terenu Parku Kulturowego Stary Radom - Wizualizacja

Źródło: Trwa budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomiu. Inwestycja nabiera realnych kształtów