Kiermasz Wielkanocny

i

Autor: pixabay

Trwa kiermasz Wielkanocny w siedzibie Starostwa Powiatowego

2022-04-05 11:30

Wielkanocne baranki, króliczki, koszyki czy palmy - w siedzibie Powiatowego Starostwa w Radomiu trwa kiermasz Wielkanocny.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ulicy Mazowieckiego 7 trwa kiermasz Wielkanocny. Wszystkie świąteczne ozdoby zostały wykonane przez podopiecznych Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej czy podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej - mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

To są wszystko prace, które są rękodziełami, które nie są podobne do siebie, każda w swoim wymiarze, w swojej kolorystyce jest inna, choć pozornie wszystkie takie same, ale wszystkie na pewno nawiązują do świąt. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że jako powiat, co roku umożliwiamy wystawianie tych prac.

- Czas przygotowań do kiermaszu wielkanocnego zaczynamy już w grudniu - mówi Renata Gilmasińska z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pionek.

Z okazji tego, że jest to kiermasz Wielkanocny to nasi podopieczni zrobili wszystko co jest związane z tymi świętami czyli mamy palmy, mamy zające, króliki, kurczaczki, kurki no i oczywiście mnóstwo stroików, pięknych, kolorowych. Zasada jest taka, że z reguły zaraz po zakończeniu przygotowań do świąt Bożego narodzenia startujemy oczywiście z ozdobami i wszystkimi stroikami na czas świąt Wielkanocnych.

Na kiermaszu Wielkanocnym spotkamy dzieła podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jedlanki Starej w gminie Iłża, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pionek, Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, Domu Pomocy Społecznej z Jedlanki oraz Stowarzyszenie "Do Celu".

Kiermasz Wielkanocny potrwa do wyczerpania zapasów.