Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Trwa nabór do drugiej edycji Wschodniego Akceleratora Biznesu - W Radomiu odbędzie się spotkanie poświęcone programowi

2024-05-21 14:05

Projekt ma na celu zapewnienie wsparcia osobom czy zespołom które chcą zacząć prowadzić własne przedsiębiorstwo. Program zakłada pomoc w stworzeniu własnego produktu. Więcej o tym w artykule.

Można zyskać pomoc przy stawianiu pierwszych kroków w prowadzeniu własnej działalności. Trwa obecnie nabór do programu Wschodni Akcelerator Biznesu 2 którego animatorem jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Jest to część systemu wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu. Projekt kierowany jest do mieszkańców Polski Wschodniej w tym do mieszkańców województwa mazowieckiego (z wyłączeniem stolicy i 9 otaczających ją powiatów) którzy chcieliby założyć własną firmę i mają innowacyjne pomysły na swój produkt.

Założeniem programu jest pomoc w rozwoju 200 startupów. W ramach WAB, uczestnicy mogą otrzymać wsparcie w stworzeniu odpowiedniego modelu biznesowego a także własnego produktu. W tym celu zostaną im zapewnione odpowiednie usługi, a także wsparcie ekspertów branżowych i biznesowych.

Nabór do programu potrwa do 31 lipca. Swoje pomysły można zgłaszać poprzez stronę internetową programu na której znajdziecie też więcej szczegółów na temat projektu. Osoby które chciałyby bliżej poznać program mogą wziąć udział w konferencji PowerUp – WAB która odbędzie się w Radomiu. Spotkanie będzie miało miejsce 28 maja o godz. 11.00  w siedzibie Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości, która jest partnerem projektu. Na miejscu będzie można porozmawiać z ekspertami i omówić swoje pomysły. Będzie można także poszerzyć swoje kompetencje. Poniżej plan wydarzenia:

11:00 – Rozpoczęcie spotkania, powitanie uczestników

11:15 – Platforma Startowa dla nowych pomysłów Wschodni Akcelerator Biznesu Prezentacja prowadzona przez Dorotę Babską z Puławskiego Parku Naukowo- T Technologicznego.

12:00 – Success Story – Startup i co dalej?

12:30 – Przerwa

12:45 – Od koncepcji do realizacji: Proces inkubacji i kroki do opracowania idealnego modelu biznesowego dla Twojego Startupu Prezentacja Michała Mścichowskiego, Managera Inkubacji.

13:15 – Sztuka startu: Wyjątkowe usługi dla wyjątkowych startupów! Piotr Kryjom z Platformy Przemysłu Przyszłości podzieli się swoją wiedzą.

13:45 – Sesja Q&A14:00 – Podsumowanie. Zakończenie spotkania

Wstęp na spotkanie jest wolny, ale obowiązują zapisy. Swój udział w konferencji można zgłosić poprzez stronę internetową FPPP.

Źródło: Trwa nabór do drugiej edycji Wschodniego Akceleratora Biznesu - W Radomiu odbędzie się spotkanie poświęcone programowi