Trwa przyjmowanie wniosków na nowy okres świadczeniowy 500+ - Ile ich wpłyneło w pierwszych dniach?

2023-02-07 10:18 Karol Pakosz
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie zaczęli składać wnioski o świadczenie na swoich podopiecznych. Więcej o tym w artykule.

Trwa składanie wniosków o 500 plus na nowy okres swiadczeniowy. Przypomnijmy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął je przyjmowac od 1 lutego. W ciągu pierwszych pięciu dni mieszkancy mazowsza złożyli ponad 142 435 wniosków. W analogicznym okresie w Radomiu wpłynęło ich 5 304 a w powiecie radomskim 2 999. ZUS zachęca rodziców i opiekunów by wniosek złożyć już teraz:

Termin wypłaty świadczenia jest uzależniony od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Nie warto zwlekać z jego złożeniem. Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia 2023 roku wtedy jest gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. - Powiedział Wojciech Ściwiarski, rzecznik ZUS na Mazowsze.

Wnioski o świadczenie 500+ należy składać drogą elektroniczną. Można to zrobić m.in. poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal [email protected] czy bankowość elektroniczną. Możliwośc złożenia wniosku dostępna jest również przez aplikacje mZUS na urządzenia mobilne czyli telefony komórkowe i tablety:

Aplikacja mZUS zawiera funkcje, które przyspieszają wypełnienie wniosku o 500+. Jeśli klient składał już wniosek o to świadczenie w poprzednim okresie świadczeniowym i ZUS je przyznał, to klient może utworzyć w aplikacji wniosek na nowy okres świadczeniowy. Taki wniosek zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient może je edytować. - Przypomina Wojciech Ściwiarski z ZUS.

500+ jest to świadczenie które przysługuje na każde dziecko do momentu gdy nie ukończy 18 roku życia, niezależnie od dochodów.​

Źródło: Trwa przyjmowanie wniosków na nowy okres świadczeniowy 500+ - Ile ich wpłyneło w pierwszych dniach?
Nasi Partnerzy polecają