Trwają dni otwarte w „Baczyńskim”

2023-03-13 13:38 A.B
VII  LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu obchodzi 30 - lecie istnienia.
Autor: A.B Na zdjęciu Beata Falińska, dyrektor VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu.

Otworzyli drzwi szkoły i zapraszają, by zobaczyć jak wygląda ich codzienność. W VII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego trwają dni otwarte. Placówka w taki sposób postanowiła uczcić 30 – lecie istnienia. Dni otwarte potrwają do 14 marca.

Wystawa fotografii, możliwość zwiedzenia sal lekcyjnych czy spotkania z absolwentami i nauczycielami - mowa o dniach otwartych, które trwają w VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu. W taki sposób placówka stara się uczcić 30 lecie istnienia. - Chcieliśmy otworzyć drzwi naszej szkoły i pokazać jakie wartości przekazujemy naszym uczniom - mówi Beata Falińska, dyrektor placówki:

Chcemy być dostępni dla absolwentów, dla byłych pracowników, gości. Chcemy pokazać się w takim normalnym codziennym trybie pracy. Dni otwarte to również unikatowa możliwość poznać wartości jakimi kieruje się nasza szkoła. Nasi absolwenci, nasz patron, wszyscy, którzy tworzą naszą społeczność to inspiracje do głównych wartości jakimi kieruje się nasza szkoła. Chcemy w naszych uczniach budować to co najlepsze, czyli rodzina, miłość, przyjaźń, zdrowie i szacunek. Ten kto nas odwiedzi w trakcie dni otwartych spotka się z naszymi kluczowymi wartościami.

- Miło jest odwiedzić swoją szkołę po wielu latach - mówi Wojciech Czerski, który liceum „Baczyńskiego” ukończył w 2001 roku:

Wróciłem ze wspomnieniami, a momentami było ciężko, bo nauczyciele byli bardzo wymagający, ale pomimo to wspominam szkołę miło, bo to był fajny czas. Dziś pojawiłem się tutaj, bo chciałem zobaczyć jak wszystko się zmieniło przez te lata, a zmieniło się dużo, bo szkoła przecież zmieniła swoją siedzibę. Fajnie jest wrócić i zobaczyć jak to wygląda teraz.

Dni otwarte potrwają do 14 marca. Zwieńczeniem obchodów 30 – lecia istnienia VII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu będzie jubileuszowy koncert w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Wydarzenie odbędzie 15 marca o godzinie 16.

Wystawa fotografii z okazji 30 - lecia istnienia Baczyńskiego
Autor: A.B
Nasi Partnerzy polecają