Akcja malowanie bombek w Radomiu. Bombka VOX FM Radom

i

Autor: AD

Tym razem pomoc dla ciężko chorej Zosi. Akcja "Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom w Radomiu"

2022-11-25 18:14

Do piątego roku życia była zdrową i radosną dziewczynką, obecnie nie mówi i porusza się wyłącznie na specjalistycznym wózku. Dziesięcioletnia Zosia z Radomia jest bohaterką tegorocznej akcji " Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom. Bombki już są gotowe.

Ma dziesięć lat. Nie mówi, nie chodzi,  tylko w specjalistycznym wózku może opuścić mieszkanie. By żyć musi korzystać z bardzo drogiego leczenia. Radomianka - Zosia codziennie walczy, by mimo wszystko korzystać z życia. 

- Dziewczynka do piątego roku życia rozwijała się zupełnie normalnie. Niestety ujawniła się choroba, która systematycznie odbierała jej zdobyte umiejętności. Postęp schorzenia zatrzymał przeszczep szpiku, ale choroba dokonała tak wielkich spustoszeń w młodym organizmie, że dziewczynka nie mówi, nie chodzi, jest przez całą dobę zależna od opieki. Rodzina koszt jej leczenia wyceniła na siedem tysięcy miesięcznie. Prosi o pomoc - apeluje Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia".

Instytucja od blisko dziesięciu lat koordynuje akcję Urzędu Miejskiego i radomskiej "Caritas", w której bombki malują znani radomianie. W tym roku na początku grudnia choinkowe ozdoby zostaną pokazane na specjalnej wystawie. Internetowa aukcja odbędzie się 16 - 19 grudnia 2022.