Tymczasowy areszt dla 42-latka który miał dokonać rozboju z siekierą w ręku

i

Autor: Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Policja

Tymczasowy areszt dla 42-latka który miał dokonać rozboju z siekierą w ręku

2024-02-12 8:50

Mężczyzna miał wejść do jednej z aptek a następnie grozić pracownicy i ukraść utarg. Mężczyzna usłyszał zarzut, a decyzją sądu zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek, piątego lutego w jednej z aptek w Kozienicach. Do środka miał wejść zamaskowany mężczyzna z siekierą, a następnie grożąc pracownicy żądać wydania pieniędzy. Kobieta zrobiła to w obawie o życie. Aptekarka wykorzystała moment nieuwagi gdy mężczyzna miał być zajęty zabieraniem pieniędzy z kasy i wybiegła z apteki. Mężczyzna miał uciec tylnym wyjściem.

Kozieniccy policjanci natychmiast podjęli szerokie działania, celem ustalenia i zatrzymania sprawcy. Do działań został skierowany pies tropiący z KMP w Radomiu, który odnalazł porzuconą w lesie odzież oraz narzędzia, które mogły posłużyć sprawcy przy dokonywaniu rozboju. Już w niemal cztery godziny od zdarzenia policjanci dzięki swoim ustaleniom zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który ukrywał się w piwnicy jednego z bloków na terenie Kozienic. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie. 42-latek trafił tego samego dnia do policyjnego aresztu. - Czytamy na stronie kozienickiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 42-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W czwartek, 8 lutego Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas trzech miesięcy. Grozi mu od 3 do 20 lat więzienia.

Źródło: Tymczasowy areszt dla 42-latka który miał dokonać rozboju z siekierą w ręku