Uczennice z V LO w Radomiu nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

i

Autor: A.B Od lewej: Natalia Król, Magdalena Starzyńska, Agnieszka Gierwatowska, naczycielka z liceum.

Uczennice z V LO w Radomiu nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

2023-01-12 13:19

Natalia Król i Magdalena Starzyńska – uczennice V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu nagrodzone w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Kancelarie Prezesa Rady Ministrów.

„Pomysł na młodzieżową inicjatywę roku” – pod takich hasłem zrealizowano konkurs organizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Udział w nim wzięły uczennice z V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu. Ich inicjatywy spotkały się z uznaniem kapituły konkursowej i zostały wyróżnione wśród wszystkich zgłoszonych inicjatyw z całej Polski. Jeden z projektów, którego autorem jest Magdalena Starzyńska, zajął drugie miejsce. Inicjatywa pod nazwą „(Nie) zakazane piosenki, czyli radomianie śpiewają dla bohaterów”, jak twierdzi sama autorka, miała na celu integrację wielopokoleniową:

Zależało mi na tym, aby różne grupy wiekowe mogły spotkać się w jednym miejscu i z okazji święta niepodległości śpiewać piosenki patriotyczne. W projekcie oprócz wspólnego śpiewania przewidziałam też różne animacje, które pozwoliłyby zintegrować się uczestnikom projektu.

Druga wyróżniona inicjatywa pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości z absolwentami V LO”, której autorką jest Natalia Król, dotyczyła pobudzenia licealistów do poszukiwania swojej drogi zawodowej:

Zależało mi na zorganizowaniu spotkania absolwentów naszej szkoły, którzy osiągnęli sukces, aby na zaproszenie przyjechali do nas, do kamienicy Deskurów, gdzie zaplanowałam to spotkanie i opowiedzieli o tym, jak znaleźli się w miejscu, w którym są, czyli jak odnieśli sukces.

Nadzór merytoryczny nad oba projektami trzymała Agnieszka Gierwatowska, nauczycielka z liceum:

Myślę, że Magdy pomysł i realizacje łącznie z tymi grami, gdzie seniorzy z młodzieżą grają i spędzają czas, mógłby w bardzo fajny sposób zintegrować te dwie grupy wiekowe. Drugi pomysł, czyli Natalii, uważam również za ciekawy, gdyż uczenie się od praktyków dużo daje, szczególnie młodym ludziom, którzy jeszcze nie wiedzą co, chcą w życiu robić, więc mając możliwość posłuchania, jaką drogę odbyli ich koledzy z tej samej szkoły, to myślę, że w wielu osobach na pewno coś by zostało. Dla mnie jako nauczyciela zobaczyć swoje uczennice jak odbierają nagrody w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jest super doświadczeniem. Cieszę się razem z nimi.

W trakcie gali rozdawania nagród zdolne uczennice wraz ze swoją nauczycielką wzięły udział w wielu różnych warsztatach, gdzie poznawały wiedzę z zakresu międzynarodowej wymiany , czy zdrowia psychicznego młodzieży.

Magdalena Starzyńska.

i

Autor: FB/ V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu.
Natalia Król.

i

Autor: FB/ V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu.